התקנת "אסלה סמויה" או "אסלה תלויה"?

אסלה סמויה ? אסלה תלויה? 

אין דבר כזה אסלה סמויה, רבים מתבלבלים, התכוונתם לאסלה תלויה וניאגרה סמויה.

 

יתרונות בהתקנת ניאגרה סמויה ואסלה תלויה

מלבד המראה הנקי, שמירה על אחידות במראה הריצוף והאסתטיקה בניקיון, קיימים הרבה יתרונות "סמויים" שנמנה בהמשך… וזאת בתנאי שההתקנה מתבצעת נכון ובדייקנות.
התקנה נכונה של ניאגרה סמויה ואסלה תלויה: 
כאשר הניאגרה הסמויה מותקנת בקיר גבס חשוב להשתמש בקונסטרוקציה יעודית או לחלופין לבצע יציקת בטון באופן מלא במקום בו עלינו לעגן את האסלה בחלק שמתחת לניאגרה הסמויה, כדי שמוטות ההברגה יוכלו לשאת משקלים גם של ״הכבדים שביננו״ (:

סדקים ואריחי קרמיקה שבורים המחפים את הניאגרה הסמויה נגרמים כתוצאה מעיגון לקוי. הם גורמים ללחץ על האריחים שנשברו ויכולים לגרום לתזוזת המיכל הסמוי לסדקים בו ואף לנזילות גם באטם האסלה וגם מאחורי הקיר.
כדי לתקן זאת צריך לפרק קרמיקה ולהחליף ניאגרה ולחזור על כל העבודה מחדש עם כל הבעייתיות הכרוכה במידה ואין קרמיקה כדוגמת הישנה.

החשיבות בהתקנה נכונה של ניאגרה סמויה ואסלה תלויה תקבע אם בהמשך יהיה צורך בתיקוני תחזוקה כמו החלפת אטם אסלה, החלפת מנגנון ניאגרה סמויה. חלקי החיבור השונים- גומיות, זויות וכו' סמויים מן העין הם אינם באים במגע עם האוויר הלח שבחדרי האמבטיה והשירותים ולכן אמורים להחזיק מעמד שנים ארוכות וולא להתיבש התקלות הן נדירות ופחות שכיחות מאסלות מונובלוק או אסלות וניאגרות אחרות.
העיגון של האסלות התלויות, כשהוא מתבצע נכון, הרבה יותר חזק מכל עיגון של אסלה המחוברת לקרקע ולמעשה מונע תזוזות של האסלה כמעט לחלוטין ובכך נמנעים נזילות בין חיבור אסלה לביוב או נזילה בין ניאגרה לאסלה. כל העסק הרבה יותר יציב.
החלקים הפנימיים של אסלה סמויה וניאגרה תלויה בד״כ איכותיים יותר מאשר הניאגרות הרגילות ולכן יש פחות תקלות, וגם אם יש תקלה כמו מים שלא מפסיקים לרדת באסלה או מצוף אסלה שלא סוגר,  יש גישה ממכסה הלחצנים ואפשר לבצע החלפת מצוף למיכל הדחה סמוי או החלפת אטם פעמון למיכל הדחה סמוי וכו'

אז מה עדיף ניאגרה סמויה ואסלה תלויה או אסלה רגילה ? אם קראתם עד כאן הבנתם את התשובה…

אסלה מונובלוק או אסלה רגילה-יתרונות וחסרונות

החיסרון הבולט של אסלה זאת הינו המראה החיצוני, שכן מיכל ההדחה – הניאגרה הינה חיצונית ומחוברת אל האסלה בצינור ארוך וגלוי כך גם חיבור מערכת המים הכולל ברז ניל וצינורית אספקת המים המחוברת לניאגרה, לא אסטטי לעין במיוחד כשמרכיבים צינורית ארוכה ומפותלת.

היתרון הגדול של אסלה וניאגרה רגילה – שטיפה טובה מאוד של האסלה , זאת עקב המיקום הגבוה של מיכל ההדחה.

יתרון נוסף, קלה יחסית לתחזוקה מכיוון שכל החיבורים קלים ונגישים ,ניתן את האסלה והניאגרה עצמה מבלי לפגוע בסביבת הקרמיקה.

מתאימה להתקנה בדירות שכורות סטנדרטיות ובמקומות בהם הדיירים מתחלפים ויש חשש לבלאי גבוהה ותיקונים תכופים.

אסלה מונובלוק בניגוד לאסלה הרגילה, ״המונו בלוק ״ (גוש אחד) אסלה אסטטית ונעימה יותר לעין, מיכל ההדחה יושב ישירות על האסלה עשוי גם הוא מחרס בד״כ ונותן תחושה דל הגדלת חלל חדר הרחצה בכך שיש חשיפה יותר לשטח הקירות .

חיסרון באסלת מונובלוק הינו בעוצמת שטיפת האסלה. העוצמה אינה מספקת בגלל החוסר בגרוויטציה כמו באסלה הרגילה על כל המשמעויות. חיסרון נוסף הינו בבלאי יחסית גבוה של חלקי המנגנון.

בשתי סוגי האסלות, גם הרגילה וגם המונו בלוק הקיבוע לרצפה מתרופף כעבור שנים ותזוזה של האסלה מביאה לנזילות בחיבור שלה לביוב .

דגשים בהתקנת אסלה רגילה ומונובלוק-
חשוב להקפיד!

בזמן התקנת האסלה מחוררים בריצוף , חשוב מאוד להקפיד לקדוח במקדח יהלום יעודי ובכך למנוע שברים בריצוף שלא פעם קורים כשקודחים פטישון/מקדחה רגילה.  השבר שנוצר באריח שמתחת לאסלה ינתק אותו מהריצפה, דבר שיביא בעתיד לתזוזה של אסלה ובכך לבעיה של נזילות!
לאחר הקידוח ומיקום הברגים יש לבצע בצד הפנימי של קיבוע

האסלה פס דבק על כדוגמת ״סופר 7 ״ שיחד עם הברגים יקנה לאסלה יציבות לאורך שנים. כמו כן הדבק יאטום מפני חדירה של מים מתחת לאסלה אשר גורמים להחלשת הברגים וניתוקם.

בצד החיצוני של החיבור אסלה לריצוף יש לבצע פס סיליקון אנטי בקטריאלי בכדי למנוע הצטברות עובש ולתת מראה נקי לאורך שנים.
בהתקנה של אסלת מונובלוק חשוב להצמיד את מיכל ההדחה לקיר כדי למנוע תנודות, שיגרמו לבלאי ונזילות והרי המיכל אינו מקובע לקיר ויושב ישירות על האסלה…  במקרים שלא ניתן ויש רווח, רצוי להדביק בגב האחורי של מיכל ההדחה אלמנט גומי או אלסטי אחר כדי שתיווצר תמיכה.

פתיחת סתימות

פתיחת סתימות

פתיחת סתימות בכיורים, סתימות קשות בצנרת, סתימות באמבטיה ובמקלחת

תיקון פיצוץ בצנרות

שרברבות אינסטלציה

תיקון פיצוץ בצנרות מים וביוב. שירות בירושלים והסביבה

גילוי ואיתור נזילות

tian-kuan-9AxFJaNySB8-unsplash (2)

איתור נזילה בצנרת מים בירושלים והסביבה

התקנת כיורים

התקנת כיור

התקנת כיור אמבטיה ושירותים

דודי שמש - החלפה ותיקון

התקנת דוד שמש

החלפת דוד שמש, החלפת גוף חימום וטלמוסטט לדוד. תיקון דוד שמש לא מחמם.

התקנת אסלות

התקנת אסלה סמויה

התקנת אסלה תלויה וניאגרה סמויה, התקנת אסלה מונובלוק ואסלות רגילה

התקנת ברזים

bathroom-4841_640

החלפת ברזי מטבח ברזי כיור ברזי אמבטיה ואינטרפוץ - עכשיו במבצע!

החלפת אמבטיה או הסבה למקלחון

bathroom-2094735_640

החלפת אמבטיה, החלפת אמבטיה למקלחון, החלפת מקלחון לאמבטיה

צרו קשר עכשיו

השאירו טלפון ונחזור אליכם בהקדם 🙂

התקנת אסלות
5/5

למה אנשים ישנים טוב יותר עם א.ע שיפוצים ופיקוח